Jih Holandska

Tady si u kormidla nejlépe ověříte své schopnosti.

  • převážně příbřežní plavba pro zkušenější skippery
  • trasy napříč krásnou přírodou a klidnými městečky
  • dovolená plná pohody a romantiky
Jih Holandska, třetí ze čtyř plavebních oblastí Holandska, nabízí sice rozsáhlou, ale rozmanitou vodní plochu, na jejímž pobřeží najdete romantické vesničky i městečka. Poplujete převážně při pobřeží. Plavba je ideální pro náročné skippery, ale nehodí se pro úplné začátečníky ani rodiny s malými dětmi. Nedoporučujeme ji ani partám mladých skipperů, firmám a větším skupinám.

Nenajdete zde tolik živých měst jako ve Středu Holandska, ale budete proplouvat menšími městečky a vesničkami. Pro oblast je typická malá zastavěnost, méně obyvatel i menší koncentrace nákladní lodní dopravy. Plavební sezona na Jihu Holandska začíná později než ve Středu Holandska. Nejsou zde skoro žádné charterové lodě, proto je výběr užší. V létě tady počítejte s výrazně vyšším pohybem lodí, především plachetnic. Jedná se totiž o jeden z hlavních jachtařských cílů. Termín dovolené nemusíte podřizovat sezoně, lidé míří na Jih kvůli počasí především od začátku května do konce září.  Nejvhodnějším způsobem poznávání zdejší oblasti je plavba na lodi, jejíž průběh bude, s výjimkou nutnosti ohlídat si příliv a odliv, velmi pohodový. Přesto lze tuto oblast doporučit pouze zkušenějším skipperům. Delta řady velkých řek, které se tu vlévají do moře, je od něj oddělená jedinečnou soustavou hrází. Kromě této pozoruhodné stavby najdete na Jihu krásnou přírodu, o něco divočejší, než je pro Holandsko typické. Krásné je i město Middelburg, za prohlídku stojí i typické vesničky a městečka, jako jsou Goes, Yerseke, Willemstad nebo Bruinisse. Můžete zakotvit v malebné vesničce Veere, malém městečku Zierikzee nebo přírodní rezervaci Biesbos. Na lodi se můžete vydat i do nedalekého Rotterdamu, jež patří mezi největší přístavy na světě. Ačkoliv tu nenajedete téměř žádné známé atrakce, jde o loďařsky velice zajímavou oblast.

Jih Holandska je poněkud drsnější, ale také uklidňující, a pobyt v této, pro české skippery takřka panenské, oblasti připomíná jachtařům především plavbu po moři.

Skippers Post

Několikrát ročně zasíláme svým skipperům informace, zprávy o nových filmech, článcích a besedách, ale i nabídky plaveb.

Sociální sítě

Chcete mít ty nejaktuálnější informace o slevách, volných lodích, akcích a mnoho dalšího? Tak si nás přidejte na váš Facebook či Instagram.