Jak vybrat loď

Výběr správné lodě je pravděpodobně nejdůležitějším momentem při plánování dovolené v Holandsku. Každá loď má své specifické vlastnosti, které se hodí pro určitou skupinu skipperů. Paluba bez schodů s vysokým bokem zajistí bezpečnější a klidnější prázdniny pro rodiče s dětmi, cyklisté pro změnu ocení prostor na kola. K dispozici máme také lodě vhodné pro firemní akce či na romantickou dovolenou ve dvou. Špatný výběr lodě i zanedbání přípravy na plavbu mohou ovlivnit celou vaši dovolenou, všem začátečníkům proto doporučujeme vyplnit náš formulář, případně nás před výběrem lodě kontaktovat.

Loď pro začátečníky
Pro úplné začátečníky je vhodná co nejmenší, a pokud možno i starší loď. Vybírejte především lodě označené symbolem jednoho kormidla, nebo počítejte s nutností 6hodinové cvičné plavby.  

Loď pro rodiny s malými dětmi
Pro rodiny s malými dětmi jsou ideální „plovoucí vany“, tedy lodě bez schodů. Vhodná plavidla lze vyfiltrovat ve výběru lodí zatrhnutím políčka loď pro malé děti. Začátečníkům doporučujeme minimálně 2hodinovou cvičnou plavbu.

Loď pro náročné skippery
Pro náročné jsou vhodné dobře vybavené lodě s co největším prostorem označené čtyřmi či pěti hvězdičkami. Pokud jste ale zároveň začátečníci, je nutné absolvovat sbíranou 6hodinovou cvičnou plavbu, případně 4hodinovou individuální cvičnou plavbu a dobrou teoretickou přípravu na plavbu. POZOR: lodě označené třemi kormidly není možné pronajmout ani po absolvování cvičných plaveb, jen po několikanásobné osobní zkušenosti s obytnou motorovou lodí odpovídající velikosti.

Loď pro větší skupiny a firmy
Firmy a větší skupiny ocení prostor v kormidelně i kvalitní zázemí, od kajut přes salon až po kuchyni. Jste-li nezkušení, doporučujeme vzít s sebou našeho kapitána. Tyto lodě vám doporučujeme objednávat s ročním předstihem.

Na výběru vhodné lodě pro vaší posádku do značné míry závisí úspěšnost celé dovolené. Vždyť každá posádka je jiná a má rozdílné potřeby. Jedna loď je ideální pro dva páry ve středním věku, úplně jiná pak pro rodinu s malými dětmi nebo skupinky mladých mužů. Většina skipperů - začátečníků si loď vybírá pouze podle počtu hvězd, ceny, případně dle jejího vybavení. Je to logické, existují však i jiná kritéria. A protože chceme, abyste na dovolenou na lodi s námi léta v dobrém vzpomínali a aby tato nebyla poslední, rádi vám s výběrem nejvhodnější lodě pomůžeme. Vyplnit můžete náš formulář, případně volejte, prosím, Daniëla Hagena na telefon +420 602 179 664, ideálně v podvečerních hodinách, rád vám poradí.

Skippers Post

Několikrát ročně zasíláme svým skipperům informace, zprávy o nových filmech, článcích a besedách, ale i nabídky plaveb.

Sociální sítě

Chcete mít ty nejaktuálnější informace o slevách, volných lodích, akcích a mnoho dalšího? Tak si nás přidejte na váš Facebook či Instagram.