IJsselmeer

Ideální místo pro opravdové námořníky.

  • převážně příbřežní plavba pro zkušenější skippery
  • trasy s živými velkoměsty i romantickými městečky
  • dovolená plná poznávání a objevování
IJsselmeer, čtvrtá a poslední plavební oblast Holandska, je bývalou mořskou zátokou, na jejímž pobřeží najdete romantická městečka i živá velkoměsta. Pro tuto oblast je charakteristická příbřežní plavba, kombinovatelná s kanály Středu i Severu Holandska. Ideálně se hodí pro náročné skippery, pro firmy a větší skupiny. Nedoporučujeme ji však úplným začátečníkům, rodinám s malými dětmi ani partám mladých skipperů.

Oblast IJsselmeer je výjimečná už tím, že při plavbě nepoplujete mezi dvěma břehy, ale užijete si romantiky rovnající se plavbě po moři. Zároveň budete vplouvat do historických měst i městeček.

Plavební sezona na IJsselmeeru začíná později než ve Středu Holandska. Charterové lodě sem vyplouvají jak ze Středu, tak ze Severu Holandska. Oblast patří mezi hlavní jachtařské cíle, proto zde počítejte s výrazně vyšším pohybem plachetnic, a to jak malých, tak i oblíbených historických velkých plachetnic. Termín dovolené nemusíte podřizovat sezoně. Oproti Jihu Holandska vás nezaskočí příliv a odliv, musíte si ale dávat pozor na náhlé změny počasí. A právě kvůli počasí míří loďaři na IJsselmeer především od začátku května do konce září. Plavba vede nejčastěji podél pobřeží, ale máte možnost vydat se i do přilehlých kanálů. Tuto oblast však lze doporučit pouze zkušenějším skipperům. V současnosti je IJsselmeer obrovským jezerem, odděleným od moře hrází Afsluitdijk. V jeho severní části leží menší městečka, v jižní části narazíte na čilý ruch Středu Holandska. Můžete si tak naplánovat plavbu do Amsterdamu s jeho uličkami lásky a obsáhlou nabídkou atrakcí, muzeí a památek, Harderwijku s delfináriem či moderního Lelystadu. Mezi další městečka, která stojí za zastávku, patří například Hoorn, Enkhuizen, Volendam, Marken, Elburg, Lemmer či Hindeloopen.

Plavba IJsselmeerem je za silnějšího větru náročná, ale pobyt zde nabízí jachtařům jak plavbu podobnou té na moři, tak i poznávání země a typickou kanálovou plavbu.

Skippers Post

Několikrát ročně zasíláme svým skipperům informace, zprávy o nových filmech, článcích a besedách, ale i nabídky plaveb.

Sociální sítě

Chcete mít ty nejaktuálnější informace o slevách, volných lodích, akcích a mnoho dalšího? Tak si nás přidejte na váš Facebook či Instagram.