Základní informace

Garant

Garantem produktu „Holandsko na lodi“, uveřejněném na těchto stránkách je Dutch Masters s.r.o.

Základní informace

Obytné motorové lodě pronajímáme v pěti plavebních oblastech, na Severu Holandska, ve Středu Holandska, na IJsselmeeru, na Jihu Holandska a ve Wattovém moři. Pro řízení téměř žádné z našich lodí nepotřebujte kapitánský průkaz, na část nejsou vyžadovány ani předchozí zkušenosti s řízením lodě, přesto vám doporučujeme absolvování některé z našich cvičných plaveb.

Termíny

Pronájem lodě je možný kdykoli od počátku dubna do konce října. Pronájem je zpravidla na jeden týden. Rozdílné jsou pouze dny nástupu na loď, které jsou uvedeny u každé lodě. Pokud je to pro vás možné, doporučujeme pronájem lodě v květnu, červnu či v září, kdy bývá cena lodě nižší a kanály, řeky a jezera Holandska klidnější. Mimo hlavní sezonu si lze lodě pronajmout i na pracovní část týdne nebo víkend, finančně se to ovšem nevyplatí.

Kapacita lodí

U každé lodi je uvedeno, kolik osob se na ní může plavit. Pokud je uvedeno rozmezí, doporučujeme držet se prvního, nižšího čísla, toto vám zajistí komfortně prožitou dovolenou. Pokud využijete maximální počet osob, bude část posádky spát v průchozím salonu na rozkládacích lůžkách. Není v žádném případě možné, aby na palubě bylo více osob, než je uvedeno, a to ani malých dětí.

Plavební oblasti a trasy

Plavit se můžete po nejzajímavějších místech celého Holandska, nabízíme vám pronájmy lodí na Severu Holandska (plavit se můžete provinciemi Friesland, Groningen a Overijssel), ve Středu Holandska (plavit se můžete provinciemi Noord Holland, Zuid Holland a Utrecht), na IJsselmeeru (plavit se můžete provinciemi Noord Holland, Flevoland, Gelderland, Overijssel a Friesland), na Jihu Holandska (plavit se můžete provinciemi Zeeland, Zuid Holland a Noord Brabant a ve Wattovém moři (provinciemi Friesland a Noord Holland). V prvních dvou oblastech jsme pro vás připravili doporučené plavební trasy, v ostatních vám trasu ve zjednodušené formě připravíme na míru.

Kvalita lodí

Všechny lodě procházejí každý druhý rok hodnocením, připravovaným ředitelem Skippers Club by Dutch Masters Daniëlem Hagenem. Na základě tohoto hodnocení jsou pak lodě rozděleny do 5 kategorií (luxusní loď, loď vyššího standardu, standardní loď, loď nižšího standardu a jednoduchá loď).

Konzultace s odborníkem na plavbu

Pokud si chcete objednat loď, můžete vyplnit náš formulář, či kdykoliv kontaktovat Daniela Hagena a domluvit si s ním telefonickou případně osobní konzultaci.

Výběr lodě

Dle vašich požadavků (plavební oblast, kvalita lodě, počet osob a vybavení lodě) si sami můžete předběžně vybrat loď. Vzhledem k velké obsazenosti v hlavní sezoně (červen, červenec a srpen) vám doporučujeme vybrat si buď tři lodě v jednom termínu, nebo jednu loď ve třech různých termínech. V žádném případě ale nemůžeme pro jednu posádku rezervovat více lodí najednou a v případě jejich obsazenosti je vyžadujeme postupně. Je tedy ve vašem zájmu uvést lodě podle vlastních priorit, protože my vám nabídneme první volnou loď a další již nevyžadujeme. Většinou do druhého dne obdržíte naši nabídku. Některé lodě mají vedle názvu několik čísel. To znamená, že je k pronájmu více lodí stejného typu. Každé číslo znamená jednu loď. To samé platí, když jsou lodě nabízeny ve více dnech.

Schůzka s odborníkem na Holandsko

Pokud máte objednanou loď, a chcete si vaši dovolenou v Holandsku prodloužit, můžete si domluvit schůzku s Daniëlem Hagenem odborníkem na tuto zemi, který vám poradí s návazným programem. Cena je 750 Kč/hodina.

Cvičné plavby

Pokud máte objednanou loď, nemáte žádné zkušenosti s řízením obytné motorové lodě a chtěli byste si raději před odjezdem řízení lodě vyzkoušet, můžete si domluvit účast na některé z Cvičných plaveb v Praze.

Platba pronájmu

Zálohová platba za objednanou loď ve výši 50 % z celkové částky se provádí přímo na účet loděnice bankovním převodem v EUR (lze uhradit i z korunového účtu), většinou do 1 týdne po potvrzení opce (ta bývá většinou 3 až 7 denní). Zbylou částku je nutné uhradit dle pravidel loděnice většinou nejpozději 30 dnů před nástupem na loď. Po zaplacení zálohy loděnici a doložení tohoto faktu nám od nás obdržíte přístup do klientské složky, v které najdete Plavební manuál i Doporučené plavební trasy. Většina loděnic požaduje zaplacení povinných poplatků na místě, stejným způsobem se hradí i případné další služby a kauce lodě. Část loděnic požaduje platby v hotovosti, jiné akceptují kreditní karty. Kauce se pohybuje od 250 do 1000 EUR (informace o výši kauce je uvedena u každé lodi) a bude vám vrácena, pokud loď v pořádku předáte zpět loděnici. Kauce je vlastně spoluúčast při poškození lodě a také maximální částka, která vám může být účtována i při úplném a nevratném poškození lodě (s výjimkou poškození lodě při plavbě pod vlivem …, plavbě v zakázaných vodách a riskantní plavbě). Doporučujeme zaplatit tzv. odkup kauce v ceně 20% výše kauce.

Zaškolení v loděnici

Po vašem příjezdu do loděnice se přihlásíte na recepci kvůli nezbytné agendě (pozor: kromě pasu může být požadován ještě další průkaz totožnosti). Poté s některým ze zaměstnanců absolvujete cca 15 minutové seznámení se základním lodním vybavením, s ovládáním lodě, ve větší části loděnic pak případně absolvujete i velmi krátkou zkušební plavbu. Během zaškolení vám příslušný pracovník zodpoví veškeré vaše dotazy a poskytne informace o běžné údržbě lodě.

Vrácení lodě

Poslední den je nutné loď předat v původním stavu v předem stanovenou dobu. Při předání zaplatíte projeté pohonné hmoty a eventuální škody způsobené na lodi (maximálně do výše vámi zaplacené kauce).

Skippers Post

Několikrát ročně zasíláme svým skipperům informace, zprávy o nových filmech, článcích a besedách, ale i nabídky plaveb.

Sociální sítě

Chcete mít ty nejaktuálnější informace o slevách, volných lodích, akcích a mnoho dalšího? Tak si nás přidejte na váš Facebook či Instagram.