Základní informace

Garant

Garantem produktu „Holandsko na lodi“, uveřejněném na těchto stránkách je Dutch Masters s.r.o.

Základní informace

Obytné motorové lodě - hausbóty pronajímáme ve čtyřech plavebních oblastech, na Severu Holandska, ve Středu Holandska, na IJsselmeeru a na Jihu Holandska. Pro řízení žádné z našich lodí - hausbótů nepotřebujte kapitánský průkaz, na čásit nejsou vyžadovány ani předchozí zkušenosti s řízením lodě – hausbótu, přesto vám doporučujeme absolvování některé z našich cvičných či zkušebních plaveb.

Termíny

Pronájem lodě - hausbótu je možný kdykoli od počátku dubna do konce října. Doporučujeme vám však pronájmy od poloviny dubna do poloviny září. Pronájem je zpravidla na jeden týden. Rozdílné jsou pouze dny nástupu na loď, které jsou uvedeny u každé lodě - hausbótu. Pokud je to pro vás možné, doporučujeme pronájem lodě - hausbótu v květnu, červnu či v první polovině září, kdy bývá cena lodě nižší a kanály, řeky a jezera Holandska klidnější. Mimo hlavní sezonu si lze lodě - hausbóty pronajmout i na pracovní část týdne nebo víkend, finančně se to ovšem nevyplatí.

Kapacita lodí - hausbótů

U každé lodi je uvedeno, kolik osob se na ní může plavit. Pokud je uvedeno rozmezí, doporučujeme držet se prvního, nižšího čísla, toto vám zajistí komfortně prožitou dovolenou. Pokud využijete maximální počet osob, bude část posádky spát v průchozím salonu na rozkládacích lůžkách. Není v žádném případě možné, aby na palubě bylo více osob, než je uvedeno, a to ani malých dětí.

Plavební oblasti a trasy

Plavit se můžete po nejzajímavějších místech celého Holandska, nabízíme vám pronájmy lodí - hausbótů na Severu Holandska (plavit se můžete provinciemi Friesland, Groningen a Overijssel), ve Středu Holandska (plavit se můžete provinciemi Noord Holland, Zuid Holland a Utrecht), na IJsselmeeru (plavit se můžete provinciemi Noord Holland, Flevoland, Gelderland, Overijssel a Friesland) a na Jihu Holandska (plavit se můžete provinciemi Zeeland, Zuid Holland a Noord Brabant). V prvních dvou oblastech jsme pro vás připravili doporučené plavební trasy, v ostatních vám trasu ve zjednodušené formě připravíme na míru.

Kvalita lodí - hausbótů

Všechny lodě - hausbóty procházejí každý druhý rok hodnocením, připravovaným ředitelem Skippers Club by Dutch Masters Daniëlem Hagenem a některým z našich zkušených kapitánů. Na základě tohoto hodnocení jsou pak lodě - hausbóty rozděleny do 5 kategorií (luxusní loď, loď vyššího standardu, standardní loď, loď nižšího standardu a jednoduchá loď).

Výběr lodě - hausbótu

Dle vašich požadavků (plavební oblast, kvalita lodě, počet osob a vybavení lodě - hausbótu) si sami můžete předběžně vybrat loď. Vzhledem k velké obsazenosti v hlavní sezoně (červenec a srpen) vám doporučujeme vybrat si buď tři lodě - hausbóty v jednom termínu, nebo jednu loď - hausbót ve třech různých termínech. V žádném případě ale nemůžeme pro jednu posádku rezervovat více lodí najednou a v případě jejich obsazenosti je vyžadujeme postupně. Je tedy ve vašem zájmu uvést lodě - hausbóty podle vlastních priorit, protože my vám nabídneme první volnou loď - hausbót a další již nevyžadujeme. Většinou hned do druhého dne obdržíte naši nabídku. Některé lodě - hausbóty mají vedle názvu několik čísel. To znamená, že je k pronájmu více lodí - hausbótů stejného typu. Každé číslo znamená jednu loď. To samé platí, když jsou lodě - hausbóty nabízeny ve více dnech.

Schůzka s odborníkem na Holandsko

Pokud máte objednanou loď - hausbót, a chcete si vaši dovolenou v Holandsku prodloužit, můžete si v naší kanceláři domluvit cca 60minutovou schůzku s odborníkem na tuto zemi, který vám poradí s návazným programem.

Cvičné plavby

Pokud máte objednanou loď - hausbót, nemáte žádné zkušenosti s řízením obytné motorové lodě - hausbótu a chtěli byste si raději před odjezdem řízení lodě - hausbótu vyzkoušet, můžete si v naší kanceláři domluvit účast na některé z Cvičných plaveb v Praze či na jarní třídenní Zkušební plavbě Standard či Premium v Holandsku.

Plavební mapy

V našem e-shopu či v naší pražské kanceláři si můžete zakoupit plavební mapy. Plavební mapy sice patří mezi povinnou výbavu lodě - hausbótu, je ovšem zakázáno do nich psát a zakreslovat trasu.

Platba pronájmu

Zálohová platba za objednanou loď - hausbót ve výši 50 % z celkové částky se provádí hotově (v CZK či EUR) či bankovním převodem (v CZK či EUR) do 1 týdne od obdržení naší nabídky. Zbylou částku je nutné uhradit nejpozději 65 dnů před nástupem na loď. Po zaplacení zálohy od nás obdržíte přístup do klientské složky, v které najdete Plavební manuál i Doporučené plavební trasy. Po zaplacení doplatku pak obdržíte voucher, skipperský logbook a samolepku skipper. Většina loděnic požaduje zaplacení povinných poplatků na místě, stejným způsobem se hradí i případné další služby a kauce lodě. Část loděnic požaduje platby v hotovosti, jiné akceptují kreditní karty. Kauce se pohybuje od 250 do 1000 EUR (informace o výši kauce je uvedena u každé lodi - hausbótu) a bude vám vrácena, pokud loď v pořádku předáte zpět loděnici. Kauce je vlastně spoluúčast při poškození lodě - hausbótu a také maximální částka, která vám může být účtována i při úplném a nevratném poškození lodě - hausbótu (s výjimkou poškození lodě - hausbótu při plavbě pod vlivem …, plavbě v zakázaných vodách a riskantní plavbě). Kauci vám doporučujeme pojistit.

Zaškolení v loděnici

Po vašem příjezdu do loděnice se přihlásíte na recepci kvůli nezbytné agendě (pozor: kromě pasu může být požadován ještě další průkaz totožnosti). Poté s některým ze zaměstnanců absolvujete cca 15minutové seznámení se základním lodním vybavením, s ovládáním lodě - hausbótu, ve větší části loděnic pak případně absolvujete i velmi krátkou zkušební plavbu. Během zaškolení vám příslušný pracovník zodpoví veškeré vaše dotazy a poskytne informace o běžné údržbě lodě - hausbótu.

Vrácení lodě - hausbótu

Poslední den je nutné loď - hausbót předat v původním stavu v předem stanovenou dobu. Při předání zaplatíte projeté pohonné hmoty a eventuální škody způsobené na lodi (maximálně do výše vámi zaplacené kauce).

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek