Skippers Post 4/2013

Last minute

Opět jsou zde „holandské“ last minute: cca 3 týdny před plavbou klesají ceny o cca 10, velmi výjimečně o 15%. O těchto slevách vás budeme informovat při poptávce lodě. Doporučujeme: nečekat na „last minute“ a objednávat lodě při „first minute“. Sleva je totiž stejná, nabídka však výrazně širší.

 

Last minute Ilse

Na všechny objednávky na loď Ilse na prázdinové termíny nabízí loděnice Centerpoint Charters slevu ve výši 15%.

 

First minute Tango

Na všechny objednávky na svou novou loď Tango uskutečněné do 30.6.2013 nabízí loděnice Centerpoint Charters slevu ve výši 10%.

 

Nové lodě ve flotile

Představujeme vám naše nové lodě: Linssen GS 40.9, Tango, Elevation Duet Kruiser 1300, Skiron The Bee

 

Plavební mapy ANWB

Plavební mapy - ANWB Waterkaarten, existují v tištěné formě (jsou nedílnou součástí lodě, můžete je koupit na mnoha místech v Holandsku či v ČR u nás), ale také ve formě elektronické. Již více než rok ANWB nabízí verzi při iPad a iPhone, která však na začátku plavební sezóny „zmizela“ z českého AppStore. Po několika urgencích je již opět dostupná a dokonce doznala zásadní, příjemné změny, je v angličtině (a popkud si nastavíte iPad či i Phone do němčiny, přepne se na tento jazyk). I verze pro „androidí“ tablety a telefony je již na světě, byť zatím pouze v holandštině. Najdete ji zde. Cena na rok je pro oba systémy necelých 40 EUR, týdenní „zkušební“ verze je za necelých 5 EUR. Doporučujeme: stahujte!

 

Cvičné plavby

Cvičné plavby v Praze na lodi Explorer jsou v plném proudu. A vzhledem k bezmála třítýdenní „povodňové“ odstávce je do začátku prázdnin poměrně obsazeno. Doporučujeme: domluvit si cvičnou plavbu co nejdříve!

 

Výletní plavby

Výletní plavby na lodi Explorer či člunu Beast jsou opět možné. Zatím jsme omezeni nefunkčními komorami, to se však, doufejme, brzo změní. Dvoudenní plavba třeba pod Slapy či na Mělník, se dvěma noclehy při plně obsazené lodi včetně veškerých nákladů a kapitána, stojí 2.875 CZK za osobu.

 

Zamykání kanálů 2013

Tradiční Zamykání kanálů proběhne na Severu Holandska v termínu 23. – 27.10.2013. Většina velkých lodí je již obsazena, takže pokud máte větší partu skipperů a chcete sa námi plout, neváhejte ...

 

Česká obsluha v Centerpoint Charters

Od 28.6. do 2.9. vás v loděnici Centerpoint Charters přivítá naše skipperka Tereza, v červenci společně se skipperkou Lenkou, v srpnu pak se skipperem Matějem. S důvěrou se na ně obracejte :-)

 

Skutsjesilen 2013

Jako každoročně se uskuteční seriál závodů Skutsjesilen historických plachetnic na přelomu července a srpna. Kde na ně můžete narazit? 23.7. v Earnewaldu, 24.7. v Terherne, 25.7. v Langweeru, 27.7. ve Stavorenu, 29.7. ve Woudsendu, 31.7. a 1.8. v Lemmeru (IJsselmeer) a 2.8. na Sneekských jezerech. Extra závody se pak konají: 21.6., 22.6. a  28.6. na Sneekských jezerech, 6.7. v Lemmeru a 7.9. opět na Sneekských jezerech. Doporučujeme: budete-li mít cestu, podívejte se na ně.

 

Trans Europe Cruise

Džunka Esperanza zdárně proplula bezmála celou vnitrozemskou Evropou, aktuálně se nachází ve francouzském Avignonu, a během cca 10 dnů poprvé vypluje pod plachtami na moře. Ještě stále zbývají některé neobsazené srpnové termíny. Doporučujeme termíny 1. až 12.8. – Liparské ostrovy a 8. až 19.8. – Calabrie a Sicílie … Aktuality se dozvíte především na facebookových stránkách džunky Esperanzy. Doporučujeme: zúčastněte se této jedinečné expedice (jedeme také – Daniël Hagen na přelomu srpna a září a Michal prokop poslední týden v červnu).

 

Do konce plavební sezóny již zbývá jen 133 dnů …

Šťastnou plavbu vám přeje Skippers Club by Dutch Masters

Ilustrační obrázek