Skippers Post 1/2013

Holiday World

Od 7. do 10. února nás najdete na výstavě Holiday World 2013 na pražském Výstavišti. Přijďte, bude holandský sýr s hořčicí a samozřejmě i herynky :)

 

Daniël Hagen v Travel Journalu

Před cca 2 měsíci natočil Travel Journal interview s Daniëlem Hagenem, jak jinak než na téma Holandsko na lodi. Pokud se chcete inspirovat, můžete celý půlhodinový příspěvek shlédnout zde.

 

Nová cvičná loď Explorer

Především pro cvičné (ale také pro kondiční a výletní) plavby jsme zakoupili zánovní, 13metrovou obytnou motorovou loď holandského typu, Explorer, vybavenou mimo jiné hydraulickým řízením a dvěma hydraulickými propellery. Tuto loď, která mimopražským skipperům před cvičnou plavbou či po ní nabídne i možnost přespání ve čtyřech 2lůžkových kajutách nyní připravujeme na jarní plavby. Základní informace a prvních pár fotek Exploreru najdete zde.

 

Dny otevřených dveří na lodi Explorer

Vždy na začátku měsíce přistavíme loď Explorer na náplavku u Rašínova nábřeží (u Železničního mostu), a vás, vaši rodinu i přátele zveme k návštěvě. Součástí hodinové prohlídky bude vždy i krátká plavba. A to vše samozřejmě zdarma. Termíny dnů otevřených dveří najdete zde.

 

Výletní plavby a akce na lodi Explorer

Cvičné plavby standardně probíhají především v měsících duben až červen, a to hlavně v pátek, sobotu a v neděli. A ani mimo toto období nenecháme loď ležet ladem. Připravili jsme proto výletní plavby a také mnoho akcí pro dospělé i pro děti.  Vše najdete na našich stránkách www.cvicneplavby.cz.

 

Další možnosti na lodi Explorer

Vymýšlíme stále nové a nové náměty akcí na lodi Explorer. Pokud máte nějaký nápad (a nemusí být pouze „komerční“) i vy, rádi ho uvítáme. Pište, prosím, na mail dhagen@dutchmasters.cz.

 

Úvaha o charteru lodě Explorer

Stále rozmýšlíme o možném pronájmu lodě Explorer (8+2) v letních měsících zkušeným (a vyzkoušeným) skipperům s kapitánským průkazem VMP. Cena by měla oscilovat okolo 80% ceny obvyklé, tudíž holandské. Cena týdenní plavby v červenci a srpnu by se tak pohybovala okolo 45.000 CZK. Potenciální zájemci, hlaste se na mailu dhagen@dutchmasters.cz. Uvítáme i veškeré náměty, připomínky atd. ... 

 

Plavby na člunu Beast

I na našem malém, 6,5metrovém člunu nabízíme cvičné (ale jakékoliv další) plavby a samozřejmě i praktické zkoušky VMP. Více zde.

 

Zkušební plavba Standard i Premium

Stále zbývá několik volných míst na Zkušební plavbě Standard i Zkušební plavbě Premium, které se konají počátkem dubna v Holandsku. Pár volných lodí máme také na Odemykání kanálů.

 

Odemykání IJsselmeeru na plachetnici

A poslední místa jsou i na plachetnici, na které letos odemkneme IJsselmeer. Více informací na www.naplachetnici.cz.

 

Skippers Club

Čím dál tím více se množí dotazy na osvědčenou firmu s nabídkou kololodě, plaveb po Francii, pronájmu plachetnic či kapitánských průkazů MD ČR. Takže jsme připravili stránky www.skippersclub.cz, jednoduchý rozcestník (dle našeho názoru) slušných firem v lodní branži …

 

Kapitánský kurz VMP za zvýhodněnou cenu

Stále ještě máme několik volných míst na kompletní (VMP, MPZ, S80, 2hodinová cvičná plavba, praktická zkouška) kapitánský kurz VMP s kpt. Pavlem Kocfeldou, určený především pro naše (Dutch Masters) klienty. Cena kurzu je 3.000 CZK. A vzhledem k připravovanému zákonu, který uloží novým zájemcům povinný celodenní praktický výcvik (a dojde tudíž k výraznému nárůstu ceny) vám doporučujeme kurz absolvovat, pokud se na něj chystáte, co nejdříve. Více informací zde.

 

Chcete vyhrát?

Pokud chcete vyhrát cvičnou plavbu na člunu Beast, lodi Explorer či kapitánský kurz VMP s kpt. Pavlem Kocfeldou, kupte si ve středu Hospodářské Noviny a přečtěte si IN Magazín, anebo navštivte stánek Hospodářských Novin na výstavě Holiday World 2013, která probíhá na pražském Výstavišti od 7. do 10. února.

 

Cestovatelské přednášky: Holandsko na lodi

Náš kamarád, fotograf a novinář Tomáš Kubeš chystá i na jaro 2013 sérii svých cestovatelských přednášek s tématem Holandsko na lodi. 6.2. se chystá do Jablonce nad Nisou, 28.3. do Liberce. Další přednášky jsou v přípravě. Více informací najdete zde.

 

Trans Europe Cruise

Plavba džunky Esperanzy z Holandska přes Belgii a Francii do Itálie začíná již počátkem dubna. A pokud budete chtít, můžete se této unikátní expediční plavby, nazvané Trans Europe Cruise 2013 také zúčastnit. Na Esperanze můžete strávit jeden či více týdnů z celkových 160 dnů a uplout s ní po řekách, kanálech, jezerech i moři část z 7.200 km dlouhé trasy. A nebyli bychom Holanďani, abychom nedoporučili to své: druhý dubnový týden Esperanza popluje Severem Holandska a navštíví i Watové ostrovy, v dalším týdnu propluje IJsselmeerem přes Amsterdam až ke Keukekenhofu, kde bude možné vidět slavné květinové korzo, poté propluje Středem Holandska do Rotterdamu, v plánu je i Královnin den. A poté již odpluje přes Jih Holandska do belgických Flander. Cena plavby je 7.900 CZK za osobu plus stravování a doprava. Více informací najdete zde.

 

Jako ryba na suchu

další článek v blogu Daniëla Hagena, tentokrát především na téma toužebného očekávání nové plavební sezóny. Čtěte zde.

 

Do začátku plavební sezóny zbývá již jen 58 dní a vězte, že se už velice těšíme …

Ilustrační obrázek